Konzorciumi partnerek

KEHOP-1.1.0-15-2021-00013

Insula Magna - Komplex Vízgazdálkodási és Fenntartható Fejlesztési Program

Átadták a mosonmagyaróvári tagkönyvtárat és a látogatóközpontot - sok-sok fotó

forrás: https://www.kisalfold.hu/

Egy fejlesztés átadását ünnepeljük, amely egyszerre nyújt szolgáltatásokat az egyetemi polgároknak, a térségben élőknek és az ide érkezőknek – hangsúlyozta dr. Tóth Tamás, az Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kar dékánja az Insula Magna látogatóközpont és könyvtár átadóján.

Tovább

Insula Magna látogatóközpontot és könyvtárat avattak a Széchenyi-egyetem mosonmagyaróvári karán

forrás: SZEhírek

A Széchenyi István Egyetem mosonmagyaróvári kampuszán, a várkapitány-épületben kapott helyet a szigetközi értékeket bemutató Insula Magna látogatóközpont. A létesítményben nyílt meg az Egyetemi Könyvtár és Levéltár mosonmagyaróvári kari tagkönyvtára is. Az elkészült beruházásokat az 1,89 milliárd forint vissza nem térítendő európai támogatásból megvalósult Insula Magna Komplex Vízgazdálkodási és Fenntartható Fejlesztési Program projektzáró rendezvénye keretében adták át november 16-án.

Tovább

Széchenyi-egyetem: A vízgazdálkodás folyamatos fejlesztése a Szigetköz fenntarthatóságának alapja

A Széchenyi István Egyetem meghatározó részvételével, több mint száz kutatója bevonásával, széles körű összefogással zajló Insula Magna Program célja, hogy a Szigetköz–Csallóköz térség határon átnyúló, európai fenntartható és mintaadó fejlesztési területté váljon. Az egyetem vízgazdálkodási csoportja által megfogalmazott, a Szigetköz mentett oldalára vonatkozó javaslatainak bemutatására, az álláspontok ütköztetésére, a problémák és megoldási javaslatok térképének elkészítésére workshopsorozat indult. A szakemberek célja az ökológiai és a gazdasági-turisztikai szempontok egyensúlyát megtartó, fenntartható fejlődés megalapozása.

Tovább

Víz Világnap 2022 – pályázat iskolások részére

logo_kepkent_0.pngA Víz Világnapjáról minden év március 22-én emlékezünk meg 1993 óta. Az ENSZ a víz ünneplésével hívja fel a figyelmet arra a két milliárd emberre, akik jelenleg biztonságos ivóvízellátás nélkül élnek. A Víz Világnapjának fókusza, hogy ösztönözze a Fenntartható Fejlődési Célok 6. pontját, mely szerint a tiszta víz és alapvető köztisztaság mindenki számára elérhető legyen 2030-ig. A 2022. év jelmondata:

Felszín alatti vizek - tegyük láthatóvá a láthatatlant!”

Tovább

A Szigetköz egyedülálló vízbázisát és a talaj minőségét védik a Széchenyi István Egyetem szakemberei

7f5c56_24343116b1e94a30a4933da19b7bd94c~mv2.jpgA Szigetköz talajminőségének és egyedülálló ivóvízbázisának védelme, a környezetkímélő tápanyagellátás és a helyes növénytermesztés elősegítése, valamint öntözéstechnikai fejlesztés is célja a Széchenyi István Egyetem mosonmagyaróvári karának szakemberei által végzett kutatásnak. Az Insula Magna Programban elért eredményeikkel a helyi és a csallóközi gazdák munkáját is támogatják.

Tovább

A Győr–Pannonhalma térség turizmusfejlesztését segíti a Széchenyi István Egyetem

7f5c56_18e43263ed4f46b1a66523f80369d678~mv2.jpgA Győrbe és Pannonhalmára érkező turisták hosszabb időt töltsenek a két városban, több szolgáltatást vegyenek igénybe, és ezáltal több bevételre tegyen szert a térség ezt a célt szolgálják azok a stratégiák és szakmai dokumentumok, amelyek a Széchenyi István Egyetem vezetésével készültek egy európai uniós projekt keretében.

Tovább

Hiánypótló vízgazdálkodási képzést indít a Széchenyi István Egyetem mosonmagyaróvári kara

7f5c56_8ebdf2354b994462832c7ba569c44003~mv2-2.jpgA Széchenyi István Egyetem Mezőgazdaság- és Élelmiszertudományi Kara országosan is hiánypótló képzést, mezőgazdasági vízgazdálkodási és környezettechnológus alapszakot indít szeptembertől, amelyre február 15-ig lehetjelentkezni a felsőoktatási általános felvételi eljárásban. A klímaváltozás, a szélsőséges időjárási anomáliák mind jobban előtérbe helyezik a korszerű és tudományos alapokon nyugvó vízgazdálkodást, ezért az itt végző hallgatók piacképes és keresett tudás birtokába jutnak.

Tovább

Feltárták a hagyományos szigetközi gasztronómia kincseit a Széchenyi István Egyetem kutatói

7f5c56_95a3fe38ae3c446ebe3b741f9cfe9707~mv2.webpA szigetközi turizmust és vendéglátóipart segíti a jövőben az a komplex adatbázis, amelyet a Széchenyi István Egyetem kutatói állítanak össze a civil szervezetekkel együttműködve az Insula Magna Komplex Vízgazdálkodási és Fenntartható Fejlesztési Program keretében. Ebben a térség hagyományos növényi és állati alapanyagai, élelmiszer-készítési eljárásai, őshonos gyógynövényei szerepelnek.

Tovább

I. GYŐRI KLÍMA EXPÓ: KITÜNTETETT SZEREPBEN A SZÉCHENYI ISTVÁN EGYETEM

klimaexpo (1).jpgA Szigetköz és a Csallóköz jövőjét megalapozó Insula Magna Komplex Vízgazdálkodási és Fenntartható Fejlesztési Programot, a Környezetmérnöki Tanszék nyitott laboratóriumi szolgáltatásait és tevékenységeit, valamint az Apáczai Csere János Kar edukációs projektjeit is közelebb hozta az I. Győri Klíma Expo látogatóihoz a Széchenyi István Egyetem.

Győr, 2021. szeptember 28. – Czeiner-Szűcs Anita, SZEhírek

Tovább

SZÉLES SÁNDOR: A SZÉCHENYI ISTVÁN EGYETEM RÉSZVÉTELE AZ INSULA MAGNA PROGRAM KULCSA

szeles_sandor (2).jpgKézzel fogható eredményei lesznek a Szigetköz és a Csallóköz fejlesztését célul kitűző Insula Magna programnak, amelynek kulcsa a Széchenyi István Egyetem részvétele – állítja Széles Sándor, Győr-Moson-Sopron megye kormánymegbízottja. Hangsúlyozta: nagy segítség, hogy az intézmény kutatói birtokában vannak a nemzetközi tapasztalatoknak, ismerik a világban zajló trendeket, és a hétköznapokban látják  a térség problémáit.

Győr, 2021. szeptember 15. – Hancz Gábor, SZEhírek

Tovább

A SZIGETKÖZ ÉS A CSALLÓKÖZ FEJLESZTÉSÉÉRT DOLGOZIK A SZÉCHENYI ISTVÁN EGYETEM

insula_magna2 (1).jpgA Széchenyi István Egyetem meghatározó részvételével, több mint száz kutatója bevonásával, széles körű összefogással zajlik a Szigetköz és a Csallóköz jövőjét megalapozó Insula Magna Program. Az ennek során azonosított, a Szigetköz fenntarthatósági fejlesztését elősegítő projektjavaslatok megvalósulhatnak a következő európai uniós ciklusban.

Győr, 2021. augusztus 23. – Hancz Gábor, SZEhírek

Tovább

A SZÉCHENYI ISTVÁN EGYETEM FONTOS SZEREPLŐJE A SZIGETKÖZ–CSALLÓKÖZ FEJLESZTÉSI PROGRAMJÁNAK

insula_magna (2).jpgA Szigetköz–Csallóköz határon átnyúló, európai fenntartható és mintaadó fejlesztési területté alakítása a célja az Insula Magna Komplex Vízgazdálkodási és Fenntartható Fejlesztési Programnak, amelynek nyitókonferenciáját pénteken tartották a Széchenyi István Egyetem Mezőgazdaság- és Élelmiszertudományi Karának otthont adó mosonmagyaróvári várban. A több mint egymilliárd forintból megvalósuló projektben az egyetem mellett az Országos Vízügyi Főigazgatóság, az Észak-dunántúli Vízügyi Igazgatóság, a kőszegi Felsőbbfokú Tanulmányok Intézete vesz részt, szlovák, osztrák és német partnerek bevonásával.

Győr, 2021. június 21. – Hancz Gábor, SZEhírek

Tovább

FENNTARTHATÓSÁG: ELSŐ SZÁMÚ ALMA MATER A SZÉCHENYI-EGYETEM

szechenyi-egyetem-gyor (5).jpgFenntarthatósági fejlődési stratégiát készít az Innovációs és Technológiai Minisztérium – jelentette be a tárca államtitkára a Fenntartható Magyarország 2020 – A fenntarthatóság éve programsorozat nyitórendezvényén a Széchenyi István Egyetemen hétfőn.

Győr, 2020. február 10. – Czeiner-Szücs Anita, SZEhírek, Fotók: Májer Csaba József

Tovább

Széchenyi 2020